DEN ZEMĚ

Mgr. Bohumila Mikulková

• Mgr. Bohumila Mikulková

DEN ZEMĚ

Po dlouhém covidovém období, se konečně uskutečnil celoškolní projektový DEN ZEMĚ, jak jej známe. Žáci se mohli ve třídách střídat na stanovištích, mohli tvořit smíšené skupiny a vzájemně sdílet své dojmy a zážitky z prožitého netradičního dne.

Letošní Den Země byl zaměřen na odpady, jejich separaci, recyklaci a následné využití formou nových, smysluplných a recyklovatelných výrobků.

Naše generace vyprodukují neuvěřitelné množství odpadů, které každým rokem stoupá. Víte kolik odpadu vyprodukuje průměrný Evropan? V roce 2013 to bylo 481 kg komunálního odpadu na osobu. Ve srovnání s některými státy EU se Česko řadí mezi mistry v třídění odpadů. V roce 2013 každý Čech vyprodukoval 301 kg komunálního odpadu, v roce 2019 každý z nás vyprodukoval 551 kg.

Bohužel tato čísla rostou…

Kéž by firmy u svých obalů myslely na životní prostředí a kompostovatelnost.